top of page
İrem Ela Yıldızeli

İrem Ela Yıldızeli

Sanat eğitimini Londra’da Epping Forest Koleji'nin ardından 2002 yılında İstanbul’da Marmara Üniversitesi Grafik Sanatlar bölümünü ve 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Görsel İletişim bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2016'dan itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Sanat ve Tasarım bölümünde doktora eğitimi almaktadır.

Concept and Medina Turgul DDB ajanslarında Volkswagen, Siemens, Debenhams, Starbucks, Nestlé Pure Life ve İstanbul Olimpiyaları gibi markalara sanat yönetmenliği yaptı.

 

Çalışmaları Uluslararası Cannes Lions Festivali, New York Festivali, London Odulleri, Eurobest European Reklam Festivali, Kristal Elma, Kırmızı Odulleri, Media Cat Felis, GMK gibi  yarışmalarda ödüllendirildi ve 1. Istanbul Tasarım Bienali 'nde sergilendi.

 

2009 ve 2010 yılında tarihçi büyükdedesi Dr. Osman Şevki Uludağ’ın (1889-1964) Cumhuriyetin ilk dönemlerine ait günlük ve makalelerini derlediği iki kitap yayınladı.

Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım (ing) Program Başkanlığının olarak sürdürdüğü akademi hayatının yanısıra  Darga Villa'da akademik hayatın dışındaki sanat tutkunlarına da resim eğitmenliği yapmaktadır.

 

SERGİLER:

2015 - Bir Cumhuriyet Mahallesinin Öyküsü /

            Studios Çukurcuma (Kişisel Sergi)

2012 - Istanbul Design Biennial / Santral Istanbul 

bottom of page