top of page

Eductor Biofeedback Terapisi

Biofeedback Terapisi

Biofeedback terapisinde, enerji bedenlerimize ait temel işlevler bağlanan sensörler yardımıyla ölçülebilmektedir. Biofeedback terapisinin amacı vücudun nasıl çalıştığına ait bilgileri toplamak, belirli stresörlere karşı vücudun nasıl yanıt verdiğini bulmak, olumsuz uyaranları, kötü enerjetik izleri ve kayıtları ruh – beden - zihin yapılarımızdan temizlemektir. Doğru teknikleri kullanarak geçmiş, şimdi ve gelecekte enerjetik olumsuzluklardan kurtulmamız mümkün olmaktadır.

Biofeedback tekniğinin geliştirilebilmesi, elektrik enerjisi ve canlı organizmaların biyolojisi arasındaki ilişkinin çözümlenmesine dayanmaktadır. Her nesnenin kendine gözü bir elektrik frekansı veya titreşimi mevcuttur. Bir terapi tekniği olan biofeedback bugün geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Strese karşı Biofeedback

Kronik stresin vücudumuz üzerinde dramatik bir etkisi vardır. Stres kan basıncını, nabız, vücut sıcaklığı gibi yaşamsal vücut fonksiyonlarını etkileyebildiği gibi beyin fonksiyonlarını da değiştirebilmektedir. Biofeedback yardımıyla istemsiz ve istemli vücut fonksiyonlarını etkilemek, bedensel farkındalığı artırmak mümkündür. Bilgisayar sistemi bu fonksiyonları birer grafik, çizim, tablo gibi farklı görsel veya sesli sinyaller biçiminde göstermektedir.  Biofeedback öncelikle  stres ve ona bağlı – öğrenme bozuklukları, migren, yeme bozuklukları, yatak ıslatma ve kas spazmları gibi –  sorunların  çözülmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Biofeedback değişik bedensel ve ruhsal durularla ilgili dengesizliklerin giderilmesi için  yararlanılabilin bir tekniktir. 

Detaylı Bilgi için 0530 640 02 32

bottom of page