top of page
_YAY_2472_edited.jpg

İpek Darga

Yoga Alliance E-RYT 500

 

Kimya Mühendisliği, İşletme Yüksek Lisansı, 14 yıl profesyonel yöneticilik ve ardından yoga serüveni.

1992 yılında, Amerika'da yaşadığı yıllarda başlayan bu yoga öğrenciliği, Türkiye’de Yaasc Siddashram’da  Hatha Yoga, Hindistan'da Airo Bındo Ashram'da İntegral Yoga, Amerika’da Shiva Rea ile Vinyasa Yoga, Monica Münzingen ile Yoga terapi  temel eğitim sertifikalarından sonra yoga eğitmeni olarak devam etmektedir.

İlki Hindistan olmak üzere Amerika ve Kanada gibi dünyanın çeşitli yerlerinde Mindful, yoga ve meditasyon eğitim ve konferanslarına katıldı. 2005 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı kurumsal şirkette yoga dersleri, Mindful Living Seminerleri veriyor ve sağlık projeleri yürütüyor. Kurumlarla hazırladığı ofis dışı aktivitelerinde eğitimci olarak yer almaktadır.

Türkiye’de ilk kez yogayı astroloji ile birleştiren İpek Darga 2012 yılında ilk kitabı ‘‘Yıldızlarla Duruş’’ ile ilgili TV programlarına konuk olmakta, çeşitli üniversitelerde ve özel kuruluşlarda konuşmacı olarak görev almaktadır.

2005 yılında kurduğu Yoga Darga Merkezi bünyesine yoga hocaları, terapistler, Mindful Eating ve sanat eğitimleri ile alanını genişleyerek DARGA ACADEMY olarak hizmet vermeye devam ederken, kurum olarak kişisel gelişim konularında seminerler yer vermektedir. Devlet hastanelerinde verdiği seminerler, İşitme Engelllilerle ve Görme Engellilerle yaptığı uzun soluklu eğitimlerle sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

 

İpek Darga, CTI Coaches Training Institute, İngiltere Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü ve Yoga Allience üyesidir.

bottom of page